Pomiar nacisku na gripach
Pomiar nacisku na gripach
Pomiar nacisku odbywa się za pomocą elektronicznej folii/maty, która przeznaczona jest do wykrywania nacisku. Metody tej używamy przy opracowywaniu siodełek już 15 lat.
Razem z producentem owych czujników nacisku udało się nam przygotować maty tak, by były dostatecznie elastyczne, a więc żeby można je było owinąć wokół gripów. Niektórzy dealerzy premium korzystają z technologii mierzenia nacisku na gripach w swoich punktach sprzedaży przy konsultacjach z klientem.
Gripy okrągłe – punkt wyjściowy porównania
Duży nacisk na zewnętrzną stronę dłoni powoduje podrażnienie nerwu łokciowego, co objawia się pulsującym bólem i osłabieniem czucia palca małego i serdecznego. Nacisk na wyjście z tunelu nadgarstka stanowi co prawda jedynie 1/3 nacisku maksymalnego, ale mimo to jest bliski wartościom czerwonym.
Gripy ze skrzydełkiem podpierającym
Nacisk na stronę wewnętrzną utrzymuje się w zielonych wartościach. Nacisk na wyjście z tunelu nadgarstka stanowi około 80% największego nacisku. Szczególnie po dłuższych wycieczkach oraz po miesiącach, czy latach użytkowania, nasze uciśnięte nerwy mogą dać o sobie we znaki.
Wynik
Nacisk jest na nowych gripach 702 i 710 rozłożony na dużą płaszczyznę. Dzięki temu nacisk maksymalny w porównaniu z innymi gripami jest o jakieś 25% niższy. W obszarze wyjścia z tunelu środkowego, u gripów 702 nacisk może być zredukowany nawet o połowę.